Ülemiste Ärimaja

Homsele mõeldes. Juba täna.
Meie eesmärk on luua töö tegemiseks hea keskkond. Soovime pakkuda parimat büroopinda, sellepärast arendame ennast pidevalt, võttes arvesse kliendi vajadusi ja soove.

Hoonest

A-KORPUS

A- ja B-korpus on ühendatud fuajeega, kus asub kaubanduspind. Hoone põhikonstruktsioonid on rajatud paepinnasele toetuvale lint- ja kannvundamendile, korrustel on raudbetoonist ja kivist kandeseinad ning raudbetoonist postid ja plaatvahelaed. Kandvad vaheseinad on raudbetoonist ja kivist. Mittekandvad vaheseinad on kergplokkidest ja metallkarkassile paigaldatud kipsplaatidest. Hoone lamekatus on kaetud bituumenrullmaterjaliga. Peafassaadi sissepääsude välisuksed on kõrvale avanevad, alumiiniumkonstruktsioonidest ja turvaklaasiga automaatliuguksed. Siseusteks oleme kasutanud valdavalt siledaid värvitud puituksi. Aknad on naturaalvärvi alumiiniumkonstruktsiooniga 2-kordsed klaaspaketid.

Välisviimistluses on kasutatud osaliselt keraamilist fassaadiplaati, terasprofiili ja/või lehtalumiiniumtahvleid ning värvkatet. Hoone büroo-osade välisfassaadid on klaasfassaadisüsteemidest, kus läbipaistvad vahelduvad tummade osadega. Hoonet köetakse gaasikatlamajast ning ruume hoiavad soojana veeküttesüsteemiga radiaatorid, mis paigaldatakse peamiselt akende alla. Radiaatorkütte süsteem on altjaotusega vertikaalsete püstikutega kahetorusüsteem. Ruumides on mehaaniline sissepuhke / väljatõmbe-ventilatsioonisüsteem ja jahutussüsteem.

Bürookorruste lahendus on kavandatud võimalikult paindlikuna. Korruseti saab moodustada nii väikestest kabinettidest koosneva büroopinna kui ka mitmeid erinevaid asutusi koondava ühise ruumi. Soovi korral saab korrusest kujundada jagatavate kommunikatsioonide ja ühisruumidega büroopinna või jagada korrused hoopis üheks, kaheks, kolmeks või neljaks iseseisvaks kontoriks. Büroodesse on paigaldatud moodulripplaed ning põrandatel on kasutatud PVC- või vaipkatet. Kaubanduspindade betoonpaneellaed on alt valgeks värvitud ja põrand kaetud keraamiliste plaatide, vaiba või PVC- kattega. Trepikoja põrandad on kaetud klinkerplaadist kattega. Kõikide ruumide seinad on värvitud heledates ja mahedates toonides. Sanitaarruumide põrandad ja seinad on kaetud keraamilise plaadiga ning varustatud kaasaegse tehnikaga.

Elektrisüsteemi tugev- ja nõrkvoolupaigaldis on ehitatud välja bürooruumide normatiivide kohaselt ning valgustus reguleeritud valgustustugevuse keskmiste normväärtuste järgi. Bürood on varustatud side- ja arvutivõrguga.

B-KORPUS

7-korruseline kahe trepikojaga büroohoone on projekteeritud olemasoleva büroohoone lisana. Uus hoone on liidetud olemasolevaga osaliselt 1. korruse mahus, ülejäänud osas moodustab juurdeehitus eraldiseisva mahu. Suurem osa vajalikust parkimismahust on hoone sees. Kokku saab kahesuunalisse parklasse paigutada 169 kohta.

Pääs uude hoonesse toimub läbi olemasoleva maja peasissepääsu. Peterburi tee äärsele esimese korruse kaubanduspinnale on võimalik tagada eraldi sissepääsud. Vertikaalliikumine hoones on lahendatud nii, et uut osa saab lihtsasti kasutada ka eraldi peasissepääsu ja fuajeega. Hoone kuju kavandamisel säilitati olemasolevast majast avanevad vaated vanalinnale, merele ja Ülemiste järvele. Hoone trapetsikujuline põhiplaan võimaldab suurepäraseid vaateid enamikust ruumidest.

Fassaadimaterjaliks on valdavalt valitud kleebitav telliseimitatsiooniga plaat, mis teadlikult eristub ümbritsevatest plekist ja klaasist objektidest ning pigem viitab ajaloolisele tehasemaastikule. Oluline on käsitleda hoonet eraldiseisva, keskkonda vaheldust pakkuva objektina. Uuel hoonel on tugev arhitektuurne karakter, mis lubab ka olemasoleval hoonel säilitada oma monumentaalne üksikobjektilik iseloom. Elektrisüsteemi tugev- ja nõrkvoolupaigaldis on ehitatud välja bürooruumide normatiivide kohaselt ning valgustus on reguleeritud valgustustugevuse keskmiste normväärtuste järgi. Bürood on varustatud side- ja arvutivõrguga. Hoones on üldvahetuslik sissepuhke-väljatõmbe ventilatsioon. Ruume köetakse veekütteradiaatoritega, bürooruumides on jahutus. Kogu hoones on kasutusel ka VRV-süsteem. Ruumide jahutuskoormuse vähendamiseks on lõunapoolsel fassaadil päikesekaitseklaasidega aknad.

Bürookorruste lahendus on kavandatud võimalikult paindlikuna. Korruseti saab moodustada nii väikestest kabinettidest koosneva büroopinna kui ka mitmeid erinevaid asutusi koondava ühise ruumi. Soovi korral saab korrusest kujundada jagatavate kommunikatsioonide ja ühisruumidega büroopinna või jagada korrused hoopis üheks, kaheks, kolmeks või neljaks iseseisvaks kontoriks. Võimalikud on ka erinevate variantide kombinatsioonid. Vertikaalseid kommunikatsioone koondav struktuur hoone sisemuses seob ehitise üheks kompaktseks tervikuks.

 

Võta meiega ühendust:

Lea Käärik

Ülemiste Ärimaja
+372 6030 700
www.ulemistearimaja.ee

Arimaja